Witamy w krainie Domów Przysłupowych!

„Zagroda Kołodzieja" - to jedyny w swoim rodzaju kompleks gastronomiczno/ hotelarski po Polskiej stronie Łużyc, znajdujący się w starym „domu przysłupowym" translokowanym z Wigancic do Zgorzelca.

Układ funkcji domu pozostał nienaruszony. Dzięki temu na parterze w restauracji, w tzw. ciemnej komorze, gdzie kołodziej miał warsztat jak i w izbie zrębowej gdzie, z rodziną, spożywał posiłki, odczuć można niepowtarzalny klimat.

Ogień pod starą kuchnią, nagromadzone przez lata przedmioty domowego użytku, świadczą o kulturze ludzi zamieszkującej dolnośląski region. Dom ten jest świadkiem historii tej ziemi, w którym przeplatały się losy Łużyczan, Niemców i Polaków. To właśnie im, mieszkańcom tego domu, poświęcone są tablice pamiątkowe i stare fotografie.

Nasza Restauracja urządzona na parterze budynku serwuje od samego rana śniadania dla naszych miłych gości i pyszne dania, w ciągu dnia na każdego podniebienie.

Jesteśmy przekonani, że wyjątkowa aura naszej Zagrody sprawi, że zechcecie nas Państwo odwiedzić, po wyjeździe zapamiętać i zawsze do nas wracać.

Dogodne położenie na wjeździe do miasta przy drodze A4, sprawia, że łatwo do nas dotrzeć - wjeżdżając w przepiękną Aleję Lipową, która poprowadzi Państwa w nasze gościnne progi.

Oferta

W starym domu przysłupowym, który jest świadkiem trudnej historii Górnych Łużyc urządziliśmy Restaurację i Pensjonat, w którym panuje sielski klimat i rodzinna atmosfera.